TT Ads

İÇ GİYİM TERCİHİNDE ANA KRİTERLER
Özellikle kış günlerinde üst üste giyinmek hem sıhhat, hem de konfor yönünden birtakım rahatsızlıklar verebilir. Böyle vakitlerde hangi iç çamaşırı tercih edilirse kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz?

Öncelikle vücut ölçülerinizi bilmeli ve iç giyim ürünlerinizi bu ölçülere göre satın almalısınız. Mesela göğüsleri ufak bir bayanın daha büyük görünsünler diye birkaç beden büyük bir sütyen kullanması son derece hatalı bir davranıştır. Bunu tercih ettiğinizde bütün günü rahatsız bir şekilde geçirmiş olursunuz. Bedeninizi sıkıca saran bir iç çamaşırı vücudunuzda potluklar oluşturacağından güzelleşmek yerine aksi sonuçlara yol açabilir. Vücut ölçülerinizi suni yöntemlerle güzelleştirmeye çalışırken canınız daha çok sıkılabilir. İç giyim tercihindeki en mühim kombinasyon sıhhat, konfor ve görsel güzelliğin aynı anda yakalanmasıyla oluşur.

Eğer teşhircilikten hoşlanmıyorsanız açık renkli kıyafetlerinizin amacıyla koyu renk iç çamaşırları giymeyin. Bu sizi fazlası vakit zor halde bırakır. Dışarıdan görenler göz kirliliği niteliğinde aynı rahatsızlık söz hususu olacaktır. Dış kıyafetinizdeki renk tercihleriniz, iç çamaşırlarınızla uyum içersin de olmalıdır. Aynı şekilde ince ya da transparan kıyafetler giydiğinizde dantelli bir iç çamaşırı, bütün gizliliğinizi gözler önüne serecektir.

İç çamaşırlarının üretildiği kumaşlar da konfor ve sıhhat yönünden ehemmiyet teşkil eder. Sentetik kumaşlara alerjisi olan bir bayanın bu tür bir iç giyim ürününü tercih etmesi sakıncalı neticeler doğurabilir. Sütyen askıları ve külot lastikleri titiz ciltlerde kızarıklıklara sebep olabilmektedir. Benzer şekilde iç giyim ürünlerinde sarf edilen boya niteliği de ehemmiyet arz etmektedir. Bir çok yapımcı firma, ürünlerinde kanserojen madde kullanmadıklarını beyan etmektedir. Yine de satın alırken etiketlerini incelemekte fayda vardr. Buna paralel olarak ipeksi bir külot ya da sütyen grubu ince etek ve pantolonların altına giymek amacıyla uygun bir seçim olacaktır. Kadına kendisini rahat hissettirecek mühim detaylardan birisi de, iç çamaşırlarının grup olmasıdır. Çünkü bu tarzda kendilerini daha zinde ve seksi hissedebilirler.

TT Ads

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir