TT Ads

Saçlarımız amacıyla vakit vakit biribirinden değişik saç bakım mamülleri ya da bitkisel karışımlar denemişizdir. Çünkü saçlarımız bizim amacıyla önemlidir. Belki de en büyük güzellik aksesuarlarımızdan biridir. Yüz güzelliğimizin dışarıya yansımasında en güzel belirleyicilerden bir tanesi saçlarımızdır. Çoğu vakit kendimizi bu sebeplerden kuaförlerde ya saç şeklimizi ve rengini değiştirirken ya da bakım yaptırırken buluruz. Bunlar amacıyla lüzumtiğince çok ücretler ödeyerek; fazlası vakit bütçemizi de zorlarız.

Kimilerimiz de aktarlarda detaylı bitkiler alarak değişik eksprlerin önerdiği bir çok karışımı denerler. Bunlarla saçlarına bakım yapmaya ya da saçlarının rengini açmaya çalışırlar. Her ne olursa olsun saçlarımızla devre devre kesinlikle uğraşıyoruz. Fakat en çok tercih edilen ürün ve hizmetlere baktığımızda genelde bitkisel fazlasınluklu olduklarını görüyoruz. Çünkü kimyasal içerikli mamüller ile bu mamüllerin uygulanmasının yapıldığı hizmetler saçlarımıza zarar veriyor.

Bunların dışında bayanların bir de sıksık olarak saç biçimlendirmesi lüzumen koşulları da bulunmaktadır. Veyahut, değişik vakit dilimlerinde ama ard ard saçlarını düzleştirmeleri ya da boyamalar ya da biçimlendirmeleri lüzumir. Bu tip hallerde bir çok telaşın ortamında saçlarınıza vakit ayırmak lüzumtiğince zor olabilmektedir. Hem de, tekrar bu tip hallerde kırıkları olan saçlarınız size zorluk çıkartabilmektedir. Kırıklarınızı her ay aldırmak derdinde olmak ya da alel çabuk bir yerlere yetişmek amacıyla saçlarımızı yaptırmak sıradan telaşların ortamında bizleri gerginleştiren son damla olabilir. Bir de saçlarınız hava koşulları nedeniyle bozulur ise o vakit verdiğiniz paraya da vakita de üzülebilirsiniz. Bir de her sabah işe giden bayanların yoğun hayat tempoları hesaba katıldığında her sabah saç biçimlendirmenin bir vakit sonra sorun verici olacağı da açıktır.

Bütün şunlara bir çözüm getiren firmalar ve kuaförler geliştirdikleri yeni mamüller ve hizmetlerle müşterilerine büyük basitlikler sağlıyorlar. Bunlardan en güzeli ise son vakitlerde çok çok bayan doğrulusunda tercih edilen Brezilya fönü.

Kalıcı fön olarak da tanınan Brezilya fönü ile saçlarınız ortalama 6 ay vakitsince fönlü olarak kalabiliyor. Ne her sabah saçlarınıza fön çektirme derdiniz oluyor ne de her duş ardından kuaföre gitmeniz lüzumiyor. Bunun yerine ortalama 6 ay vakitsince kendinize vakit ayırıyorsunuz. Ücreti nedir peki Brezilya fönünün? Hemen söyleyelim. Ortalama 350 TL pazar fiyatı olan kalıcı fönü derhal her kuaför bundan sonra gerçekleştirmetadır. Dilerseniz derhal randevunuzu alıp; siz de kaybolan vakitleriniz yerine kendinize vakit ayırmaya başlayabilirsiniz.

Fakat Brezilya fönünde ilgi edilmesi lüzumen bir grup hususlar vardır. Bunlardan bir tanesi güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve hava kirliliğinden uzak durmaktır. Diğer ise; yakın vakit ortamında saçlarınıza uygulanmış olan kimyasal içerikli prosedürlerdir. Dolayısıyla bu programdan evvelce kesinlikle kuaförünüze Brezilya fönünü yaptırmadan evvelce danışmalısınız. Bunların yanı sıra bir başka faktör ise tamamiyle sizin saç yapınızdır. Bütün şunlar Brezilya fönünün kalıcılık vakitını etkilemektedir.

Brezilya fönü toplamda ortalama 3 günlük prosedürlerden oluşmaktadır. İlk gün kuaförünüzün saçlarınızı analiz etmesi lüzummektedir. Bu halde size ideal keratini seçebilecektir. Bu keratin çeşidini sahibi olan mamüller program vakitsince size eşlik edeceklerdir. Keratin saçlarımızın ve tırnaklarımızın yapı taşı olan bir tür aminoasittir. Bu sebeple de tekrar saç ve tırnakların en büyük onarıcı ve besleyicisi tekrar keratinin kendisidir.

Brezilya fönü programlarına geçmeden ilk gün oluşturulan saç analiziniz ve buna ideal olarak seçilen keratin çeşidini sahibi olan mamüllerle programnızın ilk etabı başlamaktadır. Size ideal keratini sahibi olan saç şampuanı ile saçlarınız evvelcelikli olarak 2 ya da 3 kez yıkanmaktadır. Daha sonra ıslak olan saçınıza diretk olarak size özel seçilmiş olan keratin programı yapılmaktadır. Böylece saçlarınız derinlemesine beslenir ve canlanır. Onarım prosedürü de sonuçlanmış olur. Dolayısıyla saçlarınız ipeksi ve parlak bir manzara kazanır. Kırıklarınız onarılır. 6 aylık bir bakım 1 kerede saçlarınıza uygulanmış olur.

Daha sonra saçlarınız normal fön makinesiyle kurutulur. Bundan sonra da 235 derece ısıda teflon fırça ile saçlarınıza fön çekilir. İlk gün oluşturulan bu prosedürlerin tamamı aşağı yukarı 2 saat sürmektedir. İkinci gün oluşturulan prosedürler ortalama yarım saati bulmaktadır. Yapılan prosedür ise yalnızca 235 derecede teflon fırça yardımıyla Brezilya fönünün uygulanmasıdır. Son gün ise aynı biçimde Brezilya fönü uygulanır. Bu prosedür de ortalama 15-20 dakika sürmektedir. En sonucunda ise saçlarınız tekrar sizin amacıyla seçilmiş keratini sahibi olan saç şampuanı ile yıkanır. İşte hazırsınız!

Her duştan sonra saç biçimlendirme derdine son. Elektriklenmş ve kıırılarak kıvırcıklığını kaybetmiş saçlar amacıyla belki de kalıcı bir çözüm. Bu yüzden yaptırdığınız bütün bakımlar bir yana Brezilya fönü asli olarak saçı besleyen, onaran ve bakım yapan bir programdır. Üstelik ortalama 3 günlük bir program ile 6 ay vakitsince fönlü saçlara sahip olacaksınız. Bütün vaktiniz de böylece size kalmış olacak.

Brezilya fönünü yalnızca düzleştirme hedefli olarak da düşünmemek lüzummektedir. Çünkü Brezilya fönü ile dalgalı saçlar da elde edebilirsiniz. Brezilya fönü ortamında oluşturulan keratin bakımı ile saçlarınız bir nevi botokslanır. Saç telleri kalınlaşarak verdiği biçim alınmaktadır. Bu yüzden kalıcı fön programları ortamında yalnızca düzleştirme bulunmamaktadır.

Brezilya fönünü permalı ya da röfleli saçlara uygulayabilirsiniz. Fakat kesinlikle kuaförünüze danışarak yaptırmalısınız. Çünkü bu tür kimyasal prosedürlerin derhal arkasından yapılması sakıncalı olabilir. Beklenmesi lüzumen vakitı tekrar kuaförünüz belirleyecektir. Bununla beraber kalıcı fön programı saç tarzınızdan ötürü 1 ay ortamında bozuluyorsa bu halde tekrar kuaförünüze danışarak 1 ay Aralıklarla da yaptırabilirsiniz. Fakat normal olanı 5 ya da 6 ortamında tekrardan yaptırılmasıdır.

Saçlarımız amacıyla tavsiye edilen bir çok bakım ürünü ve programın yanı sıra saçların kendi bünyesinde tespit edilen keratinin direkt olarak saçlara uygulanması esasen en asli ve en iyi bakımdır. Bu yüzden Brezilya fönünü kesinlikle denemelisiniz.

Fakat keratin aktarlarda ve bitkisel ürün satan dükkanlarda da satılmaktadır. Damla ya da boncuk şeklinde hafif sarı renkli olarak satılan keratin tür tür olmasından hangisinin sizin saçınıza ideal olduğunu bilemeyebilirsiniz. Kendinize bakım gerçekleştirme amacıyla keratini direkt olarak alıp gerçekleştirme istiyorsanız; kesinlikle uzmanlara danışmalısınız.

Keratin bakımı yardımıyla her ay saçlarınızın kırıklarını aldırmaya gitmek halinde kalmayacaksınız. Bununla beraber tekrar her ay bakım gerçekleştirme mecburiyetinde kalmayacaksınız. Hem de vakitınız da size kalacak. Ortalama pazar fiyatına baktığınızda ne kadar pahalı görünürse görünsün; her hafta en az 2 kez çektirdiğiniz fönü düşündüğünüzde ya da saç bakım mamüllerine ödemiş olduğunuz ücretleri düşündüğünüzde karlı bir hizmet olduğunu göreceksiniz. Brezilya fönü yardımıyla gerilim ve gerginlik de hayatayacak her sabah kalktığınızda elektriklenmemiş düz ya da dalgalı saçlarınızla uyanacaksınız. Aynı biçimde saç dökülmelerinden muzdarip olanlar da bu problemini çözmüş olacaklar. Çünkü keratin saçı kökünden ucuna kadar beslemektedir.

Brezilya fönü ile daha parlak ve daha canlı saçlara kavuşabilirsiniz. Taramanıza bile lüzum kalmayacak kadar düzgün saçlarınızla güne bir gülümseme ile başlayabilirsiniz. Kalıcılık ve nitelik bizim amacıyla önemlidir. Bu yüzden uzun vakitli olanlara doğru tercihlerimiz hep kaymaktadır. Bugün bir çok kadının Brezilya fönünü tercih ediyor olmasının nedeni de budur.

TT Ads

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir