TT Ads

Her gün kıyafet değiştirirken, iç çamaşırı hususu ile ilgili pek çok düşünmüyoruz. Çünkü daha çok içimizdeki değil, dışımızdaki giysiler ile ilgili endişeleniyoruz. Bu düşüncenin haklı bir yönü olsa da, iç çamaşırı seçimi, gerçekte üstüne biraz düşünülmesi gereken bir konu. Sonuçta bu hususta hatalı seçim yapmak, bizim açımızdan birtakım sorunlu hallere neden olabilir. İşte bir daha ki iç çamaşırı alışverişinizde ilgi etmeniz gereken birtakım mühim konuları sizler için derledik.

Pamuklu iç çamaşırları giymek

Kabul edelim, pamuklu iç çamaşırı çok seksi bir alternatif sayılmaz. Ama emin olun, en sıhhatlisi. İpek ve sentetik kumaşlar, cildinizin soluk almasına izin vermediği amacıyla bakteri enfeksiyonu tehlikesini arttırıyor. Eğer her şeye karşın sentetik bir çamaşır giymeniz gerekiyorsa, en azından ağ kısmının pamuklu olmasına özen göstermeye çalışın. Pamuklu olmayan çamaşır tüketimini ise yalnızca özel zamanlarla sınırlayın.

Tanga külotlara ilgi!

Bir yoga taytı içerisindeyken külot çizgileri, pek hoş görünmeyebilir. Tanga, bu tarz dar giysiler amacıyla gerektiğince uygun bir görüntü vadediyor. Fakat kuşkusuz birtakım risklerle birlikte! Uzmanlar, şayet kumaşın arka evresinde bir bakteri varsa bunun rahatlıkla sizi hasta edebileceğine ilgi çekiyor. Yani giydiğiniz tanga, vajinanıza ya da üretranızın amacıylae kolonik bir bakteri bırakıyor olabilir. Bu amaçla tangalarınızı çöpe atmasanız bile, onların pamuklu olmasına özen gösterebilir ve uzun vakit giymeyerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yatarken iç çamaşırı giymeli mi, giymemeli mi?

Uzmanlar, çıplak yatmasanız bile, rahat pijamanızın altına yatarken iç çamaşırı giymemenizin iyi bir düşünce olma ihtimalini söylüyor. Genellikle detaylı enfeksiyonlar hususu ile ilgili sıhhatli bir geçmişe sahip değilseniz giymemelisiniz. Çünkü gece uyku anında sıkışan nem, detaylı bakteri enfeksiyonlarına yol açabilir ve 7/24 iç çamaşırı giymek bu riski arttırabilir. Oysa cinsel bölgenizin biraz hava almasına izin vermeniz, onu kuru ve temiz bulundurmanıza yardımcı olur. Bu yüzden her gece değilse bile, haftada bir kaç gece iç çamaşırınızı çıkartarak sağlığınız amacıyla iyi bir şey yapabilirsiniz.

Yanlış beden seçimi

Hiç kimse sarkmış, bol bir iç çamaşırı giymek istemez. Fakat çok sıkı bir iç çamaşırı giymek de, en az ilk alternatif kadar kötü olabilir. Vücudunuzun rastgele bir bölgesine sıkı giysiler giymek, sürtünme ve tahrişe sebep olabilir; bundan dolayı söz hususu vajina olduğunda da netice aynı derecede kötü olacaktır. Bir parça hava dolaşımına imkân tarif etmeyen bir iç çamaşırı, bakteri enfeksiyonlarına yol açan nem sıkışmasına sebep olabilir. Bu amaçla iç çamaşırı hususu ile ilgili ne çok büyük ne de çok ufak gövdeler kullanmamaya özen göstermek gerekir.

Renkli iç çamaşırı giymek

Çeşitli desen ve renklerde iç çamaşırı seçmek, çok keyifli olabilir. Fakat uzmanlar, bunun sağlığımız amacıyla gerektiğince tehlikeli olma ihtimalini söylüyor. Eğer titiz bir cildiniz varsa ve yineleyen vajinal iltihaplanmalara yatkınsanız, çamaşırlarda sarfedilen kumaş boyası vajinanızın çevresindeki titiz cildi tahriş edebilir. Bu amaçla renksiz iç çamaşırları giymeye özen göstermek gerekiyor.

TT Ads

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir